OZONOWANIE , LIKWIDACJA ZAPACHÓW                         Tel.888-063-666

Ozon - recepta na zdrowie!

Znasz ten zapach po burzy? Taki świeży, lekko drażniący nos? Tak pachnie ozon. Gaz, który wypełnia stratosferę okazuje się być sprzymierzeńcem człowieka nie tylko jako niewidzialna tarcza przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Dziś sięga się po ozon m.in. w leczeniu miażdżycy, choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, stwardnienia rozsianego, wirusowego zapalenia wątroby, przetok, stanów zapalnych jelita grubego, przewlekłych ran, stopy cukrzycowej a nawet niektórych chorób nowotworowych.
Chrystian Friedrich Schönbein - niemiecki chemik, odkrywca ozonu.Gaz ten został odkryty w 1840 r. przez niemieckiego chemika Chrystiana Friedricha Schönbeina. Jest wysokoenergetyczną odmianą tlenu. Ma silne właściwości utleniające. Jest nietrwały – połowiczny czas rozpadu wynosi ok. 40 minut. Jednak ma sporo zalet.

Ozon - moc natury!

Przede wszystkim działa utleniająco i dezynfekująco, co sprawia, że ozon stał się bronią masowego rażenia skierowaną przeciw bakteriom, wirusom, pierwotniakom i grzybom

Ozonowanie jest obecnie najczęściej stosowaną metodą odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Ponadto ozon usuwa roztocza, likwiduje pleśń i grzyby z kanałów wentylacyjnych, skutecznie likwiduje (rozkłada) dym papierosowy oraz zapachy zwierzęce.

Ozon jest gazem o silnych właściwościach sterylizacyjnych. Jest w stanie niszczyć bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy. Ozon samoistnie wraca do stanu zwykłego tlenu w trakcie rozkładu.

Ozon działa bardzo silnie, ma jednak bardzo krótki cykl życia. W wyniku styczności z bakteriami, wirusami lub nieprzyjemnymi zapachami, dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony i nie pozostaje nic - ani bakterie ani zapach. Jedyną pozostałością jest czysty tlen.

Zapach nie powróci, jeżeli ozon zostanie zastosowany w sposób prawidłowy. Zniszczy on (utleni) źródło zapachu. W przypadku zapachu stęchlizny konieczne jest usunięcie wilgoci, która ten zapach powoduje.

Ozon usuwa podrażnienie powodowane przez gazy fenolowe poprzez ich utlenienie. Fenole są niewidoczną częścią dymu papierosowego, która powoduje podrażnienie oczu i wytwarza niemiły zapach. Ozon pozbawia całkowicie każde środowisko efektów działania dymu papierosowego, a nie usuwa tylko widoczne cząsteczki dymu poprzez ich filtrację, jak to robią elektroniczne oczyszczacze powietrza.

Bakterie to jednokomórkowe istoty o mikroskopijnej wielkości, o bardzo prostej strukturze. Ciało bakterii chronione jest w dużym stopniu przez trwałą błonę. Ozon ingeruje w proces przemiany materii pojedynczych komórek, hamuje i blokuje działanie enzymatycznego systemu odporności. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii, co powoduje jej całkowity rozkład.


Ozon dzięki swej skuteczności, staje się ostatnio jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji, radzi sobie znakomicie z niszczeniem:

- roztoczy i ich odchodów oraz innych alergenów 
- pleśni i grzybów
- bakterii, wirusów  
- odoru papierosowego 
- czadu (tlenku węgla) 
- zapachu stęchlizny,
- zapach toksycznych substancji budowlanych 
- utlenia związki organiczne i nieorganiczne odpowiedzialne za przykre zapachy


Ozonowanie polecane w szczególności dla osób ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych dróg oddechowych z racji tego, że nie są używane żadne środki chemiczne.

Zalecamy ozonowanie:
- w pomieszczeniach mieszkalnych 
- łazienki 
- sypialni 
- kuchni 
- lodówki 
- spiżarni 
- garderoby 
- szafek na buty
- ozonowanie wnętrza pojazdu i klimatyzacji.

Usunięcie nieprzyjemnych zapachów (np.zapach papierosów,zwierząt) odgrzybia i dezynfekuje klimatyzację.

Ozonowanie
 
- samochodów
- hoteli
- piwnic
- domów 
- domków kempingowych
- gabinetów lekarskich  
- pokoi hotelowych
- sal restauracyjnych
- pomieszczeń magazynowych
- salonów fryzjerskich
- salonów kosmetycznych
- siłowni
- szatni 
- pojazdów 
- przyczep kempingowych 


ODGRZYBIANIE POMIESZCZEŃ:

Usunąć przyczynę powstania problemu
Ozon działa powierzchniowo i nie usunie grzyba ze ścian
Zarażone miejsca trzeba nasączyć płynem grzybobójczym
Następnie przeprowadzić ozonowanie, aby zlikwidować zarodniki z powietrza oraz usunąć zapach.


PRZYGOTOWANIE POJAZDU:

Usunąć przyczynę problemu (np. wyprać tapicerkę)Wymienić filtr przeciwpyłkowy
Usuwanie zapachów !
Dezynfekcja i odgrzybianie !
Twoja strona firmowa - szybko i za darmo!